Remans Dooz 14000 Ürün Görseli

Aşırı Mastürbasyon Yan Etkileri Nelerdir?

Eminim bu mastürbasyonun tüm bu yan etkilerini okuduktan sonra şaşıracaksınız. İşte mastürbasyon üzerindeki yan etkilerden bazıları.

1. Saç Dökülmesi

Saç dökülmesi çok ciddi bir konudur. Birçok kişi saçlarının dökülmesini durdurmak için farklı şeyler deniyor. Şampuanlarını saç bakımına değiştirmeye çalışıyorlar. Kafanızda saç yoksa, genel kişilikinizi mahveder ve görünür.

Kafanın üstünde saç yoksa 20’li yaşlarda görüneceksin. Saç dökülmesinin çeşitli nedenlerini araştırıyor olabilirsiniz, ancak mastürbasyon sırasında saç dökülmesine neden olabileceğini düşünmemişsinizdir.

2. Yorgunluk ve Yorgunluk

Bu aşırı mastürbasyonun en sık görülen yan etkilerinden biridir. Aşırı mastürbasyon sizi parçalayacak ve enerjinizi sarsacak. Sık sık mastürbasyon yapan kişi bir günde çoğu zaman yorgun ve tembel hissedebilir.

Bu, günde 3-5 defa mastürbasyon yaptıktan sonra hemen yaşayabileceğiniz bir yan etki. Günlük aktivitelerinizi yerine getirmenizi engelleyecektir.

3. Bellek ve Konsantrasyon Üzerindeki Negatif Etkiler

Herkes akıllı ve akıllı olmak istiyor ancak güçlü bir hafıza ve konsantrasyon olmadan mümkün değildir. Zayıf hafıza ve konsantrasyonun ardında çeşitli nedenler vardır ve bunlardan biri mastürbasyon fazlalığıdır.

Aşırı mastürbasyon sadece fiziksel sağlığınızı etkilemekle kalmaz, aynı zamanda zihinsel sağlığınızı olumsuz etkiler. Zayıf hafıza ve konsantre olma yeteneğinden dolayı hem akademik hem de mesleki hayatınızı kötü etkileyebilir.

4. Bulanık Görme

Aşırı mastürbasyonun gözlerindeki yaygın etkilerinden bazıları bulanık bir görüş, göz kamaştırıcıları ve bulanıklık görme efektidir. Bu koşullar aşırı mastürbasyon ile kolayca ilişkilendirilebilir. Kişi mastürbasyon alışkanlığı ile mücadele ettiğinde, vücudunda çeşitli hormonal dengesizlikler vardır. Bu hormonal dengesizlik de görme ile ilgili problemlere neden olabilir.

5. Erken Boşalma

Erken boşalma sorunu olan bir adam yatağında eşlerini tatmin edemez. Erken boşalma erkeklerde görülen yaygın cinsel bozukluklardan biridir. Kişi aşırı mastürbasyona karıştığında, boşalma kontrolünü kaybeder. Bu, erken boşalmaya neden olur.

Çalışma, erkeklerin değil kadınların da erken boşalmadan olumsuz etkilenebileceğini gösteriyor. Bazı kadınlar erken boşalma nedeniyle ilişkilerini bitirirler.

6. Ağrılar

Aşırı mastürbasyona katılan erkekler, bel ağrısı, pelvik bölge, kasık ve testiküler ağrı gibi vücudun değişik yerlerinde ağrı yaşamaktadır. Bütün bu acılar can sıkıcıdır ve düzenli faaliyetler yapmanızı engelleyecektir. Sırt ağrısı veya kasık ağrısı için bir çok nedeni var, ancak bu nedeni de gözardı etmemelisiniz.

7. Erektil Disfonksiyon

Erektil disfonksiyon (ED), erkekler arasında en sık karşılaşılan cinsel bozukluktur. Erkekler için çok ciddi bir problem. İstatistiklere göre, yaklaşık 18 milyon Amerikalı erkeğin erektil disfonksiyon teşhisi konuyor. Bu, erektil disfonksiyon sorununun ne denli yaygın olduğunu gösterir. Bu bozukluk çeşitli yaş gruplarının erkekleri arasında bulunur.

Herkes sağlam bir ereksiyon geçirmeyi hayal eder, ancak bunu yaşayamazlar. Birçok erektil disfonksiyon nedenleri vardır ve bunlardan biri mastürbasyon fazlalığıdır. Aşırı mastürbasyon penisini zayıflar ve yumuşak ve zayıf bir ereksiyona neden olur.

Sonuç

Mastürbasyon üzerindeki yan etkiler korkunç, değil mi? Erken boşalma, erektil disfonksiyon, saç dökülmesi ve diğer yan etkiler sonunda hayatınızı mahvedebilir. Birçok kişi mastürbasyon ve pornografi bağımlılığı ile uğraşıyor.

Aşırı mastürbasyon problemiyle uğraşan birisiyseniz, o zaman probleminizden kurtulmanın yollarını aramalısınız.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (1 )

  • Faruk I*
  • ya önemli olan ilişkiye girmek mi yoksa kendi kendine mi?