Remans Dooz 14000 Ürün Görseli

Neden erken boşalıyorum?

Birçok çift için seks basitçe gerçekleşen basit ve doğal bir işlemdir.

Bazı insanlar her gün olduğu kadar seks zevk alırlar. Birçok çift için bu böyle olmasına rağmen, özellikle cinsel ilişki söz konusu olduğunda, cinsel aktivitelere başlarken bazı sorunlarla karşı karşıya kalan bazı çiftler vardır.

Doğal cinsel penetrasyon, bir erkeği ve tabii ki dik bir penisi gerektiren belirli bir cinsel eylem olduğundan, bir erkeğin sertleşme işleviyle ilgili sorunlar zevksiz cinsel ilişki ve iki veya bazı durumlarda birinden yetersiz olan ortaklara neden olabilir.

Bir erkeğin yatak odasındaki yeteneklerini etkileyebilecek çeşitli sorunlar vardır. Örneğin, enerji yetersizliği, bir erkeğin cinsel ilişki sırasında performanslarına müdahale edebilecek düşük dayanıklılık düzeyine neden olabilir.

Erektil disfonksiyon yetersiz seksin yaygın bir nedeni olup birçok durumda bir ilişkide sorunlara neden olabilir.

Bununla birlikte, bu yazıda bir erkeğin cinsel ilişki – erken boşalma sırasında yeterince performans gösterme becerisini etkileyebilecek potansiyel sorunları tartışırken göz ardı edilen belirli cinsel bir soruna odaklanmak istiyoruz.

Erkekler İçin En Sık Kullanılan Ejakülasyon Sorunları

Bu yazıdaki erken boşalmayı tartışacağız, ancak önce erkekler arasında oluşabilecek üç farklı ejakülasyon sorununa hızlıca göz atmak istiyoruz.

Bir boşalmanın genellikle cinsel aktivite sırasında erkek orgazmını ifade ettiği düşünülürse , boşalmalarla ilgili sorunlar bir erkeğin yaşamında sayısız yollarla, özellikle de yatak odasında bir sorun olabilir.

Erkeklerin karşılaşabileceği en yaygın ejakülasyon problemlerine göz atmadan önce, Boston Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, bir adam tecrübe ettiğinde, boşalma problemleri sadece teşhis edilir veya cinsel bir bozukluk olarak kabul edilir. cinsel ilişki sırasında belirtiler.

Mastürbasyon sırasında herhangi bir boşalma rahatsızlığının belirtileri görüldüğünde, teknik olarak belirli bir bozukluk olarak tanının geçerli nedenlerini göz önüne almaz.

Erken Boşalma

Bu, bu yazıda tartışacağımız özel boşalma bozukluğudur.

Erken boşalma, bir erkeğe orgazm erişen veya ejakülasyon yaptığı, bir kadına cinsel ilişkide bulunduğu zaman başvurduğu bir bozukluktur.

Bu sorunu teşhis edebilecek belirli bir test yoktur ve belirli ölçütler yoktur.

Bir erkek genelde cinsel ilişki sırasında kendisi ve eşi tarafından iyice tatmin edilince önce boşalırsa, erken boşalmadan muzdarip olduğu düşünülür.

Gecikmeli Boşalma

Gecikmeli boşalma , erkeklerin maruz kalabileceği başka bir boşalma rahatsızlığıdır.

Erken boşalma, çok erken boşalmış bir erkeği ifade eder; ertelik boşalma, cinsel ilişki sırasında boşalmak için çok uzun sürecek bir erkeği belirtir.

Bir kez daha, bu sorunun teşhisi için belirli tıbbi ölçütler bulunmamakla birlikte, bir erkek cinsel ilişki sırasında orgazmlaşmaya çabaladığında ya da oğlunun ve eşinin tamamen tatmin olması için geçen normal sürenin ardından ejakülasyon yaparsa, o zaman acı çekebilir erteleme ertelemesi.

Yasaklı Boşalma

Erkeklerin maruz kalabileceği ejakülatör bozukluğun üçüncü tipi “engellenmiş boşalma” olarak adlandırılır.

Adından da anlaşılacağı gibi, bu özel boşalma bozukluğu, bir erkeğin cinsel ilişki sırasında boşalması mümkün olmayan – hatta sürekli uyarı veya penetrasyonla – birlikte olduğu duruma işaret eder.

Erken Boşalma Türleri

Erken boşalma, bir bozukluk olarak, iki farklı tipte sınıflandırılabilir. Tanı konulduğunda ve tedavinin ne zaman verildiğinde, erkeğin yaşadığı erken boşalmanın türünü dikkate almak önemlidir.

Birincil Erken Boşalma

Birincil Erken Boşalma da ömür boyu erken boşalma olarak adlandırılır.

Bozukluğun bu belirli türü hatırlayabildikleri için çoğu cinsel aktivite sırasında erkenden ejakülasyon geçiren erkekler anlamına gelir – çoğunlukla bir eş ile ilk kez cinsel ilişki kurdukları anda.

İkincil Erken Boşalma

İkincil Erken Boşalma, Kazanılmış Erken Boşalma olarak da bilinir.

Adından da anlaşılacağı gibi, bu tür boşalma rahatsızlığı, eşi ile ilk cinsel tecrübelerinden bu yana cinsel ilişki sırasında çok erken boşalma yaşamayan erkeklere, daha sonradan yaşamda bu durumu kazanmış erkeklere atıfta bulunan insanlar anlamına gelir.

Erken boşalmanın Potansiyel Nedenleri

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Erken Boşalma herhangi bir kişiye olabilir – farklı ırklar arasında istatistiksel farklılıklar yoktur.

Neyse ki, tıp uzmanları bir erkeğin Prematür Boşalmayı bir bozukluk olarak geliştirme ihtimalini artırabilecek belirli problemleri tanımlamıştır.

Psikoloji Today, psikolojik nedenlerin, oradan önce orgazm olma eğiliminde olan erkekler için ve cinsel ilişki sırasında eşlerini tatmin etmeden önce suçlamaları sıklıkla suçladığını bildirmektedir.

Örneğin , erektil disfonksiyon belirtileri ortaya çıkmaya başlarsa , performans kaygısı yaşanabilir ; böylece seks sırasında endişe haline geliyor.

Bu, erkeğin oturumu çabucak denemesine ve denemesine neden olabilir ki bu da cinsel ilişki başlatıldıktan hemen sonra boşalmasına neden olur. Performansı ile ilgili olmayan genel kaygı da erken boşalmanın belirli bir nedeni ve meselesi olarak ortaya çıkabilir.

Dahası, bazı erkekler ilişkilerinde sorunlar olduğunda cinsel ilişki sırasında çok erken boşalmalarını buluyorlar – bu, şu andaki ilişkisinde erkenden boşalma geçirdiğinde yaşanacak bir sorundur; ancak aynı sorun geçmiş bir ilişkide mevcut değildi.

Bazı fizyolojik faktörler de erken boşalmaya katkıda bulunabilir.

Hormon düzeylerinde bir dengesizlik ve beyinde bulunan farklı nörotransmitter seviyesiyle ilgili sorunlar, erken boşalmanın meydana gelmesi için iki biyolojik nedene bağlıdır.

Bu biyolojik nedenlerin yanı sıra, bozukluk, tiroid sistemi ile ilgili problemler, bazı bölgelerdeki sinirlere hasarın yanı sıra üretra veya prostatta bulunan iltihaplanmaya da neden olabilir.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )